Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2024-02-22

NOWOŚĆ: AVM FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set

NOWOŚĆ: AVM FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set

Energooszczędny Powerline z gigabitową prędkością oraz Wi-Fi 6

Poprzez użycie jednego przycisku, zintegrowany punkt dostępowy Wi-Fi 6, łączy z siecią domową wszystkie urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety, telewizory Smart TV lub konsole do gry. Gigabit Powerline o prędkości do 1200 Mbit/s oraz technologia 2 x 2 MIMO zapewniają dynamiczność połączenia, duży zasięg oraz wysoką przepustowość, specjalnie na potrzeby aplikacji wymagających dużej szerokości pasma przy umiarkowanym zużyciu energii. Zestaw FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set przygotowuje sieć domową na potrzeby streamingu mediów, filmów w jakości 4K lub obsługi dysków NAS – nawet w odległych pomieszczeniach.

Gigabitowa sieć Powerline

Zestaw FRITZ!Powerline 1240E WLAN Set łączy urządzenia sieciowe przez bezprzewodową sieć Wi-Fi oraz sieć Gigabit LAN. Technologia Gigabit Powerline według standardu HomePlug AV z 2 x 2 MIMO umożliwia szybkie połączenia Powerline i przy zastosowaniu procedur MIMO oraz Diversity osiąga, przepustowość sięgającą aż 1200 Mbit/s przez istniejącą instalację elektryczną.

Połączenie Wi-Fi 6 oraz sieci mesh to idealne rozwiązanie

FRITZ!Powerline 1240 AX wspiera sieć mesh routera FRITZ!Box oraz powiększa jej zasięg przez instalację elektryczną z prędkością sięgającą do 1200 Mbit/s oraz przez Wi-Fi 6 w paśmie częstotliwości 2,4 GHz z prędkością do 600 Mbit/s. FRITZ!Powerline 1240 AX można również zintegrować z siecią domową poprzez oprogramowanie FRITZ!OS. Ustawienia FRITZ!Box są automatycznie importowane i nieustannie synchronizowane. Dotyczy to wszystkich ustawień Wi-Fi, takich jak na przykład nazwa sieci bezprzewodowej Wi-Fi, kanał bezprzewodowy, hasło do Wi-Fi oraz dostęp do Wi-Fi dla gości. W połączeniu z Wi-Fi 6 powstaje wyjątkowo efektywna sieć mesh Wi-Fi, gwarantująca szybkość i niezawodność podczas surfowania, oglądania filmów czy grania.

FRITZ!Powerline – przyjazny i bezpieczny

FRITZ!Powerline 1240 AX należy podłączyć do dowolnego gniazdka, natomiast drugie urządzenie z zestawu FRITZ!Powerline 1210 należy umieścić w gniazdku i połączyć kablem LAN z routerem FRITZ!Box. Niekwestionowaną zaletą tego typu rozwiązania jest bezpieczeństwo, dlatego połączenia pomiędzy adapterami są szyfrowane przy wykorzystaniu 128-bitowego szyfrowania AES. Zestaw FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set zostaje automatycznie włączony w bezpieczny sposób do sieci domowej i jest gotowy do użytku. Dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa jest wykorzystanie szyfrowania WPA3 +WPA2. FRITZ!Powerline 1240 AX przez funkcję WPS (Wi-Fi Protected Setup) łatwo i efektywne połączymy z urządzeniami obsługującymi sieć bezprzewodową Wi-Fi 6 co sprawia, że FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set oferuje największy komfort i elastyczność korzystania z bezprzewodowego Internetu.

Zaawansowane zarządzenie energią

FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set łączy Powerline, Wi-Fi 6 oraz sieć lokalną LAN w jeden wielofunkcyjny, energooszczędny ekosystem. Inteligentne zarządzanie energią automatycznie reguluje połączenie przez Powerline, obniżając tym samym zużycie energii. Przy umiarkowanym zapotrzebowaniu na dane obniżenie prędkości na łączu LAN z 1000 do 100 Mbit/s również wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania urządzeń na prąd. Zarządzając siecią Wi-Fi funkcje Green AP, Target Wake Time oraz harmonogramy czasowe Wi-Fi pomagają zaoszczędzić energię korzystnie wpływając na środowisko.

AVM FRITZ!Powerline 1240 AX WLAN Set – dane techniczne w pigułce:

• Rozbudowuje sieci domową przez istniejącą instalację elektryczną, powiększa zasięg sieci MESH Wi-Fi
 Gigabit Powerline o prędkości do 1200 Mbit/s
 Wi-Fi 6 (Wi-Fi AX) o prędkości do 600 Mbit/s (2,4 GHz)
 Spełnia wysokie wymogi (np. równoległy streaming 4K) w sieci domowej przy szybkim łączu internetowym i wielu jednocześnie używanych urządzeniach z obsługą Wi-Fi
 MESH Wi-Fi: w połączeniu z FRITZ!Box kilka punktów dostępowych Wi-Fi łączy się w jedną inteligentną, optymalną i mocną sieć Wi-Fi
 Duży zasięg dzięki technologii 2 x 2 MIMO oraz Diversity, standaryzowany wg HomePlug AV2
 2 x port Gigabit LAN dedykowany do podłączenia komputera, Smart-TV, odtwarzacza multimedialnego NAS czy konsoli do gier
 Kompatybilny z wszystkimi powszechnymi urządzeniami Powerline wg standardu HomePlug AV
 Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi dzięki WPA3-SAE z WPA2/3 Transition Mode
• Łatwe i bezpieczne połączenie przez wciśnięcie przycisku (WPS)
• Bezpieczne szyfrowanie 128-bitowe AES
• Energooszczędny podczas pracy dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią
• Możliwość aktualizacji również przez interfejs użytkownika FRITZ!Box
• Optymalna integracja z siecią domową FRITZ!Box z aktualizacjami i sterowaniem przez przeglądarkę internetową (fritz.box i fritz.powerline)
• Przejrzysty interfejs użytkownika dla systemów Microsoft Windows i macOS do pobrania ze strony avm.de/powerline

Warunki lub rekomendacje w celu osiągnięcia idealnej efektywności

• Gniazdko z ze stykiem ochronnym, 230 V, ~50 Hz, CEE 7/3
• FRITZ!Box  

Zawartość opakowania

• FRITZ!Powerline 1240 AX
• FRITZ!Powerline 1210
• Kabel sieciowy 1,8 m
• Instrukcja instalacji  

Informacje o produkcie

• Numer artykułu AVM: 20003038
• EAN: 4023125030383

FRITZ!Powerline 1240 AX
• Masa: 210 g
• Wymiary (dł. x szer. x wys.): 147 x 71 x 32 mm (bez wtyczki)
• Wymiary pudełka (gł. x szer. x wys.): 185 x 130 x 80 mm
• Gwarancja producenta: 2 lata   

FRITZ!Powerline 1210
• Masa: 180 g Wymiary (dł. x szer. x wys.): 147 x 71 x 32 mm (bez wtyczki)
• Całkowita masa produktu: 544 g

Polecane

pixel