Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-10-25

Automatyczny provisioning i monitorowanie sieci w oparciu o TR-369 już dostępne dla routerów FRITZ!

Podczas jubileuszowej, XXX Konfekcji KIKE 2023 w Łodzi mieliśmy okazję świętować 15-lecie istnienia Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, głównym celem tej organizacji jest wpieranie lokalnych operatorów telekomunikacyjnych. W trakcie wydarzenia mieliśmy szansę zaprezentować nasze kompleksowe rozwiązanie czyli routery FRITZ!Box 5530 Fiber oraz routery FRITZ!Box 5590 Fiber, oba modele przeznaczone dla sieci GPON, XGS-PON oraz AON z integrowanym kontrolerem MESH Wi-Fi.

Wyrażenie „kompleksowe rozwiązanie” nie jest w tym wypadku pustym sloganem. AVM jako jeden z pierwszych producentów urządzeń sieciowych wraz najnowszym systemem FRITZ!OS 7.5x oferuje w każdym routerze FRITZ!Box profesjonalne wparcie dla provisioningu i monitorowania w oparciu o protokół TR-369 (USP).
Co w praktyce umożliwia automatyczny provisioning i monitorowanie sieci w oparciu o TR-369? Jak wygląda nowoczesne podejście do zarządzania urządzeniami CPE i monitoringiem siecią, i jakie są jego korzyści dla operatora i abonenta, pokazaliśmy wspólnie z naszym gościem, firmą Easy Solutions GmbH, podczas oficjalnej prezentacji.
Całe wydarzenie urozmaiciły kolorowe, bezalkoholowe soft-drinki z naszą ulubioną fritz-kolą i fritz-limo.

TR-369, inaczej mówiąc USP (User Service Platform), to ustandaryzowany protokół do zarządzania, monitorowania, aktualizacji i kontrolowania podłączonych urządzeń końcowych (CPE) w sieci dostawcy internetowego. USP jest rozszerzeniem powszechnie akceptowanego protokołu TR-069.

TR-369 został niedawno opublikowany przez BBF (Broadband Forum) oferując wiele praktycznych korzyści dla operatorów oferuje między innymi:
- zarządzanie cyklem życia podłączonych urządzeń konsumenckich;
- możliwość aktualizacji IoT i elektroniki użytkowej w celu szybkiego i automatycznego wdrożenia krytycznych poprawek bezpieczeństwa;
- konfigurowanie nowo zainstalowanych lub zakupionych urządzeń i usług wirtualnych;
- pozwala na monitorowanie i rozwiązywanie problemów z podłączonymi urządzeniami, usługami i łączami sieci domowej już na poziomie BOK (Biura Obsługi Klienta) bez angażowania wyspecjalizowanych techników;
- łatwe mapowanie sieci domowej abonentów w celu kontrolowania jakości usług;
- efektywne monitorowanie zagrożeń;
- bezpiecznie kontrolowanie funkcji IoT, Smart Home, inteligentnych sieci – zarówno z poziomu lokalnego jak i chmury.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: 

BBF: https://www.broadband-forum.org/

EasySolutions: https://www.easysol.at/

Polecane

pixel